XXI IZERSKA GALA już za nami!

2019-07-24 redaktor

W trakcie wydarzenia XXI Gala Izerska „Izerskie Klimaty, Izerskie Bogactwa”, działał punkt konsultacyjny gdzie każdy chętny mógł uzyskać informacje na temat: szkoleń, naborów wniosków i założeń działań PROW 2014-2020. W trakcie wydarzenia przeprowadzono badanie ankietowe dotyczące oceny trafności i przydatności oraz doboru sposobu prezentowania informacji oraz zainteresowania uczestnictwem w działaniach „Stowarzyszenia LGD- Partnerstwo Izerskie”.

W tym roku podczas Gali Izerskiej gościliśmy partnerów z Niemiec, realizując w ramach Funduszu Małych Projektów „Razem i dla siebie w Euroregionie Nysa” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Regionalnegorealizowanego przez Christlich- SozialesBildungswerkSachsene.V. oraz LGD Partnerstwo Izerskie.  Na stoisku wystawienniczym zaprezentowano wystawę z realizacji wspólnych projektów, przedsięwzięć w ramach długoletniej współpracy oraz zadania projektowe realizowanego projektu.

Oczywiście  nie zabrakło też Miasteczka Rękodzielników, które cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, głównie za sprawą wyjątkowych i oryginalnych wyrobów oferowanych przez wystawców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zaprezentowanie swoich produktów. Rękodzielnicy zachwycali pomysłowością, kreatywnością oraz estetyką swoich wyrobów oraz stoisk.

Oczywiście królował folklor, nasze wspaniałe zespoły i ich wspaniałe jedzonko smaki naszego dzieciństwa, za którymi wszyscy tęsknimy. Była to prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Występy gromadzą bardzo dużą widownię która uczestniczy śpiewając wraz z zespołami niezapomniane melodie z dawnych lat. Cieszymy się że każdego roku odwiedza nas więcej osób i poleca nasze wydarzenie.

Wydarzeniu towarzyszą również koncerty, zabawy animacyjne dla dzieci a co ważne tutaj łącza się pokolenia i to jest najważniejsze, że ludzie rozmawiają, oglądają i wymieniają doświadczenia i informacje.

W dniu 20 lipca 2019 r. odbyła się XXI Gala Izerska w Mirsku na w której realizowany był projekt partnerski „Razem i dla siebie dla turystyki wiejskiej w Euroregionie Nysa” w ramach Funduszu Małych Projektów , współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przygotowaliśmy stoisko na którym przedstawialiśmy rozwój turystki , ciekawe miejsca do odwiedzenia po stronie saksońskiej i polskiej. Tradycją Gali Izerskiej jest udział zespołów folklorystycznych, rękodzielników, produktów regionalnych które prezentowane są w miasteczku rękodzieła i produktu lokalnego. Uczestnikami byli rękodzielnicy z Saksonii prezentujący swoje wyroby oraz prowadzący warsztaty dla uczestników wydarzenia. W czasie wydarzenia wymieniano swoje doświadczenia, adresy do dalszej współpracy może zrealizowany zostanie kolejny projekt za rok.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wzbogacenie corocznego wydarzenia.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Christlich- SozialesBildungswerkSachsene.V. za wieloletnią współpracę, uczestnictwo w projekcie
„Razem i dla siebie dla turystyki wiejskiej w Euroregionie Nysa”

Christlich- SozialesBildungswerkSachsene.V.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok!

Zadzwoń do nas 75 78 13 163 lub
Napisz